Autodesk Inventor – nowości wersji 2016

Inventor to najpopularniejsze oprogramowanie służące do tworzenia części, zespołów, maszyn, konstrukcji mechanicznych i oprzyrządowania. Dzięki niemu w szybki i łatwy sposób możemy projektować, tworzyć dokumentację, wizualizacje czy przeprowadzać symulację działania cyfrowych prototypów jeszcze przed wyprodukowaniem gotowego wyrobu.

W marcu 2015 roku pojawiła się nowa wersja oprogramowania Autodesk Inventor 2016. Nowy Inventor przesuwa granice związane z modelowaniem 3D, skupiając się w dużej mierze na sprawnym łączeniu poszczególnych działów w firmie – tych odpowiedzialnych za konstrukcję z pracownikami zajmującymi się prowadzeniem dokumentacji czy procesami produkcyjnymi. Dzięki temu następuje znacznie szybszy przepływ informacji, przez co każdy członek zespołu może brać udział w procesie projektowania na każdym jego etapie.

Autodesk Inventor 2016 może się pochwalić wieloma udoskonaleniami m.in. nową technologią importowania plików z innych systemów CAD, dzięki której wszystkie zmiany wykonane w pliku macierzystym w obcym systemie CAD są od razu widoczne jako aktualizacje w zaimportowanej geometrii do Autodesk Inventor. Nastąpiła również poprawa poleceń modelowania swobodnych kształtów czy nowe środowisko drukowania 3D. Oczywiście doszły jeszcze takie elementy jak np. zmiana wyglądu okna startowego, które automatycznie zapamiętuje najczęściej wykorzystywane projekty czy dodatkowe funkcje i skróty klawiszowe.

Istotnym elementem, który pojawił się wraz z wersją 2016 jest możliwość wypożyczenia czasowego licencji, czyli Desktop Subscription. Dzięki tej opcji, możemy wynająć licencję na okres już od 3 miesięcy, do aż 3 lat. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy Inventora potrzebują jedynie na czas wykonania konkretnego projektu lub po prostu nie stać ich na zakup licencji dożywotniej. To świetna wiadomość dla wszystkich freelancerów, oraz projektantów w małych firmach, które niekoniecznie są nastawione na stanowiska sieciowe.

Rok 2015 niesie za sobą wiele nowości jeśli chodzi o produkty Autodesku, warto więc zastanowić się nad zmianą wersji oprogramowania lub nad wynajmem jego licencji, ponieważ zastosowane udogodnienia naprawdę warte są zauważenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>