Autodesk inventor

Autodesk to znana i ceniona firma. Tworzy i serwisuje oprogramowanie komputerowe. Jest niewątpliwym liderem na rynku tworzącym programy do projektowania 3D. Produkty tej firmy mają zastosowanie między innymi w budownictwie, kreśleniu, projektowaniu inżynieryjnemu i lądowemu. Renomę Autodesk zyskał także dzięki programom służącym do animacji postaci i edycjach wizualnych.

Autodesk Inventor to oprogramowanie służące projektowaniu elementów mechanicznych w 3D, symulacji produktów oraz tworzeniu dokumentacji.

Posiada szereg zalet, co sprawia że jest chętnie wybieranym programem. Używają go konstruktorzy i inżynierowie mechanicy między innymi ze względu na skrócenie czasu projektowania. Bardzo istotne jest też to, że chociaż wykonują oni początkowo swoje projekty oddzielnie, na późniejszych etapach mogą połączyć je w całość.

Kolejną zaletą autodesk inventor jest możliwość stworzenia własnych parametrycznych bibliotek. Pozwala to firmom utworzyć bibliotekę części, które są zazwyczaj używane w projektach.

Narzędzia w autodesk inventor są rozbudowane. Konstruktor lub inżynier mechanik ma możliwość narzędzi do budowania zespołu, modułu do tworzenia projektów, a także managera rysunków do tworzenia płaskiej dokumentacji rysunkowej. Warto wspomnieć również o kolejnych narzędziach do modelowania części płaskich.

Oprogramowanie wykorzystuje technikę modelowania parametrycznego, co pozwala na pełną kontrolę wymiarową. Kolejną opcją jest projektowanie adaptacyjne, które umożliwia w krótkim czasie i bezproblemowo projektować części w odniesieniu do ich istniejących już. Autodesk inwentor dodatkowo również sam, w oparciu o narzucone warunki dopasowania, dostosuje wymiary części.

Biorąc pod uwagę szereg zalet i dobrą renomę autodesk inventor warto wybrać ten program. Pozwoli on na uniknięcie wielu błędów projektowych. Osoba projektująca ma możliwość sprawdzić jak największą liczbę koncepcji. Wpływa to na projektowanie lepszych i wydajniejszych produktów, i skraca czas wprowadzenia ich na rynek.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>