Automatyzacja procesu projektowania

Program Autodesk Inventor – w wersji Professional został stworzony z myślą o projektowaniu, wizualizowaniu oraz symulowaniu elementów mechanicznych w wersji 3D. Oprogramowanie jest nowoczesne i dostosowane do potrzeb wymagających specjalistów. Dzięki niemu możliwa jest automatyzacja procesu projektowania.

Dzięki Autodesk Inventor do procesów roboczych 2D mogą zostać włączone elementy mechaniczne CAD 3D. Program może być wykorzystywany w czasie procesów roboczego prototypowania cyfrowego. Dzięki niemu praca nad poszczególnymi projektami stanie się zdecydowanie bardziej efektywna.

Autodesk Inventor umożliwia wydajne i efektywne modelowanie parametryczne na poziomie części. Do dyspozycji użytkownika pozostają funkcje do przekształcania plików CAD oraz cały szereg innych funkcji. Możliwa jest również automatyzacja widoków rysunków DWG.

W pracy każdego programisty bardzo ważna jest współpraca i możliwość czerpania z dorobku innych osób. Jak pisze jeden z dystybutorów oprogramowania PCC Polska jedna z funkcji programu Inventor umożliwia swobodne importowanie i eksportowanie danych CAD innych firm. Inna daje możliwość swobodnego rysowania 3D elementów mechanicznych, które zostaną wyeksportowane do plików formacie DWG.

W najnowszej wersji oprogramowania pojawiły się liczne nowości, dzięki czemu wydajne projektowanie elementów mechanicznych jest jeszcze prostsze niż dotychczas.

Nowością jest tzw. tryb zwolnienia, który umożliwia dokonywanie modyfikacji w projekcie przy użyciu kursora. Przedmiot może być modyfikowany poprzez proste złapanie za jego element oraz przeciągnięcie. Zdecydowanie lepiej działa również szyk prostokątny. Dzięki nowym opcjom można jeszcze łatwiej stworzyć skomplikowane szyki, które ułatwiają pracę konstruktorom. Geometria szyku może być dowolnie odsunięta. Możliwe jest również dokonywanie bezpośrednich zmian w modelu. Zamiany mogą być dokonywane bez względu na drzewo operacji, co sprawia, że nawet modele, które pochodzą z innych systemów CAD i nie mają własnej historii drzewa, mogą podlegać modyfikacjom.

Wprowadzenie w programie Autodesk Inventor możliwości swobodnego modelowania części otworzyło nowe możliwości projektowe i pozwoliło tworzyć kształty o zdecydowanie bardziej zaawansowanej geometrii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>