Jaki jest zakres szkolenia z programu Inventor dla zaawansowanych?

Inżynierowie w obecnych czasach posługują się nie tylko ekierką, cyrklem, tuszem oraz kawałkiem papieru, ale coraz częściej korzystają z narzędzi wspomagających tworzenie. Jednym z nich jest program Inventor, pozwalający na łatwe stworzenie projektu konstrukcyjnego np. maszyny.

 

 

Dla osób uczęszczających na szkolenia PCC Polska z Inventor oferuje wiele funkcji, które często są nieznane osobom, które uczą się same. Osoby, które mają już podstawową znajomość programu mogą skorzystać ze szkolenia dla zaawansowanych.

Pierwszym etapem trzydniowego szkolenia jest nauka tworzenia bloków w szkicu, nadawanie wiązań oraz ich edycja oraz wyciąganie brył ze szkiców. Pozwala to na praktyczne poszerzenie podstawowej wiedzy.

Następnie uczestnicy kursu poznają narzędzia Design Accelerator. Pozwalają one na przyspieszenie pracy przez wykorzystanie generatora wału, przekładni pasowej i łańcuchowej. Możliwe jest również generowanie wpustów oraz tworzenie połączeń śrubowych.

W programie szkolenia zawiera się również pokazanie jak funkcjonuje generator ram. Pozwala to na wstawianie i edycję ram oraz publikowanie nowych kształtowników do bazy. Przydatne jest również wykorzystanie narzędzia Inventor Fusion. Dzięki temu możliwe jest modelowanie bezpośrednie, a co się z tym wiąże – tworzenie nowych modeli oraz edycja istniejących wykonanych w innych aplikacjach.

Praca na powierzchniach konstrukcyjnych możliwa jest dzięki modelowaniu powierzchniowym. Uczestnicy szkolenia również uczą się zasad parametryzacji obowiązujących w programie. Możliwe jest wykorzystanie parametrów pochodzących z plików MS Excel oraz narzędzia iLogic.

Dodatkowo, kursanci mogą dowiedzieć się na czym polegają inteligentne narzędzia do tworzenia zespołów, wiązań oraz części. Końcowa część kursu opiera się o tworzenie szablonów rysunków oraz przygotowywanie wizualizacji i animacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>