Na czym polegają szkolenia z programu Inventor dla początkujących?

W dzisiejszych czasach znajomość oprogramowania wspomagającego programowanie jest ważną zaletą przy wyborze odpowiedniego kandydata do pracy przez dział rekrutacji. Dlatego też wielu ludzi wybiera kursy mające pokazać jak wygląda praca w danym programie.

 

Jeżeli potrzebne są szkolenia Inventor jest bardzo przydatnym programem w firmach zajmujących się projektowaniem inżynierskim. Umożliwia on projektowanie elementów i konstrukcji w 3D oraz tworzenie odpowiedniej dokumentacji projektowej i symulację produktów.

Podstawowe szkolenia z programu Inventor mają na celu wprowadzenie do środowiska pracy programu. Na zajęciach zostanie omówiony interfejs programu, w tym menu oraz obszar roboczy. Ważne będą również kwestie zoomu oraz przesuwania i obracania modelu. Po założeniu nowego projektu przez ustalenie obszaru roboczego i ścieżek zapisu, możliwe jest rozpoczęcie projektowania.

Szkolenie daje możliwość pracy w szkicu 2D, nadawania wiązań geometrycznych oraz wymiarowania parametrycznego. Możliwe jest również wykonanie bryły 3D oraz jej edytowanie.

Kolejnym etapem działań jest tworzenie zespołów. Przez wstawianie części oraz wykrywanie kolizji. Dobre ustalenie powiązań pozwala na tworzenie praktycznych konstrukcji bez błędów.

Późniejsze etapy szkolenia dają możliwość zapoznania się z tworzeniem konstrukcji z określonych materiałów. Dla tworzyw sztucznych mogą to być kratki wentylacyjne, połączenia zatrzaskowe, elementy podziału czy też otwory mocujące. Jeżeli idzie o blachę cienkościenną, można zaprojektować kołnierze (zarówno profilowane, jak i wyciągnięte), połączenia narożnikowe czy też elementy gięte.

Dalszy etap szkolenia polega na tworzeniu dokumentacji rysunkowej, włączając w to dokumentację wykonawczą i zestawieniową. Również za pomocą programu Inventor możliwe jest tworzenie instrukcji montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>