Projektowanie może być przyjemne!

W pracy inżynierów mechanicznych oraz konstruktorów wymagana jest pełna dokładność, twórcze myślenie, a także otwartość na wprowadzanie bieżących zmian w tworzonych projektach. Z tego powodu bardzo ważne jest, by korzystali oni z dopasowanego do ich potrzeb oprogramowania, które pozwoli znacząco zredukować czas tworzenia, a także pozytywnie wpłynie na ich pracę.

AUTODESK INVENTOR

Obecnie na rynku ogromnym uznaniem cieszy się Autodesk Inventor – jest to program komputerowy, który służy do zaawansowanego projektowania mechanicznego w 3D i 2D. Program ten, oprócz szerokich możliwości projektowania, bez problemu umożliwi jego użytkownikom wykonanie różnego rodzaju symulacji dynamicznych, a także niezbędnych analiz wytrzymałościowych.

Program można zakupić w jednym z trzech wariantów:
– Autodesk Inventor – dostępny w sklep.pccpolska.pl
– Autodesk Inventor Professional,
– Autodesk Inventor Publisher.

Różnią się one między sobą dostępnymi funkcjami, narzędziami, kreatorami, czy poradnikami. Wszystkie jednak z pewnością w pełni zadowolą swoich użytkowników, gdyż są prostym i satysfakcjonującym w użyciu sposobem na to, by dzięki stworzonym projektom świat ujrzał nowe, innowacyjne produkty.

MOŻLIWOŚCI PROGRAMU

Autodesk Iventor jest zaawansowanym modelatorem bryłowym – pozwala na bardzo dokładne przedstawienie projektowanych urządzeń jako modeli 3D, na podstawie których bez trudu można później wygenerować wszelkie rysunki wykonawcze, poglądowe, czy też złożeniowe, co ułatwia całościową pracę nad danym projektem.
Dla użytkowników bardzo ważne jest również to, że każda zmiana, które zostanie wprowadzona w modelu, automatycznie uaktualni się również w rysunkach płaskich.

Czy mogłoby być lepiej? Mogłoby i jest – program automatycznie generuje również rzuty rysunkowe, czy przekroje, a także umożliwia stworzenie biblioteki parametrycznych części.

Autodesk Iventor jest bardzo intuicyjny w działaniu. Program cechuje się dużą innowacyjnością na tle innych tego rodzaju systemów, wykorzystując między innymi technikę projektowania adaptacyjnego, a także działając w oparciu o wysokiej jakości realistyczne możliwości graficzne.

HISTORIA PROGRAMU

Program tworzony oraz rozpowszechniany jest przez firmę Autodesk. Pierwszy Iventor ukazał się w 1999 roku jako odpowiedź na takie programy jak SolidWorks, czy też Solid Edge. Szybko spotkał się z pozytywnymi reakcjami, a z każdym rokiem jego popularność stopniowo wzrastała.

Od początku program nastawiany był na to, by nie tylko umożliwić użytkownikom projektowanie, ale przede wszystkim, by znacząco je ułatwić oraz usprawnić. Z tego powodu aktualizacje, a także nowsze wersje programu pojawiają się stosunkowo często, by na bieżąco udostępniać najnowsze i najbardziej funkcjonalne rozwiązania.

DOSTĘPNOŚĆ

Zakup programu nie powinien przysporzyć nikomu większych problemów. Inventor dostępny jest w wielu sklepach internetowych, dzięki czemu jego zakup to kwestia kilku kliknięć myszką.

Chociaż cena może wydawać się niektórym wygórowana – zdecydowanie jest warta zapłacenia przy możliwościach, jakie oferuje ten program.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>