Zalety Desktop Subscription

Użytkownicy oprogramowania firmy Autodesk rzadko spoglądają w kierunku konkurencji. Klasyczne produkty, takie jak AutoCAD czy 3DS Max stale poszerzają liczbę użytkowników, nic więc dziwnego że wielu z nich szuka sposobu na stosunkowo korzystne przedłużanie licencji na użytkowanie tego oprogramowania. Takim sposobem jest niewątpliwie nowa licencja dostępna w systemie Autodesk Subscription.

Elastyczne opłaty
W przypadku użytkowników, którzy niemal codziennie korzystają w pracy z oprogramowania firmy Autodesk, zwyczajna licencja, przedłużana na określony czas, jest w zupełności wystarczająca. Jednak bardzo często dany program używany jest jedynie wówczas, gdy istnieje taka potrzeba, ale w sumie dość rzadko. W takiej sytuacji powstaje problem, ponieważ z jednej strony program świetnie działa I wydaje się niezbędny, z drugiej zaś nie opłaca się wykupować licencji np. rocznej, w przypadku gdy w tym czasie skorzystamy z programu kilka lub kilkanaście razy.

Desktop Subscription to właśnie możliwość uiszczania opłat w sposób elastyczny, płaci się bowiem wówczas, gdy używa się oprogramowania. Brak długotrwałego terminu zobowiązań jest również dobry w przypadku gdy jednak zechce się zmienić dostawcę oprogramowania.

Jedna i więcej licencji
W ramach licencji Desktop Subscription można zmieniać liczbę stanowisk, na których wykorzystywane jest oprogramowanie. Każde stanowisko dostaje własną licencję, nie ma więc mowy o jakichkolwiek konfliktach podczas pracy w Sieci.
Oczywiście po zakończeniu projektu można wygasić nieużywane licencje i nie ponosić więcej żadnych opłat. To szczególnie istotne w sytuacji gdy realizuje się projekty w kooperacji z zewnętrznymi współpracownikami, którzy wykonują jedynie usługi w ramach konkretnego zlecenia.

Usługi w chmurze
Licencja Desktop Subscription daje dodatkowy bonus wszystkim użytkownikom korzystającym z oprogramowania firmy Autodesk na przedstawionych powyżej zasadach. Pierwsza z nich, to możliwość korzystania z pomocy on-line, która nie ogranicza się jedynie do odpowiadania na zadane pytania. Jest to również pomoc związana z konfiguracją i modernizacją oprogramowania.
Użytkownicy mogą również korzystać z danych w chmurze, co jest szczególnie przydatne w przypadku pracy zespołowej lub kontynuacji tego samego projektu na różnych stanowiskach komputerowych. Dane są bezpieczne a dostęp do nich w pełni autoryzowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>