Znana i ceniona marka

Autodesk inventor to znana i ceniona marka. Ten program znają chyba wszyscy profesjonaliści. Pierwsza wersja programu pojawiła się na sklepowych półkach w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym dziewiątym roku i praktycznie od razu zyskała sporą rzeszę zwolenników.

 

Oprogramowanie CAD 3D Inventor to zaawansowane narzędzia do projektowania elementów mechanicznych w technice 3 D ponadto pozwala na tworzenia dokumentacji oraz symulacji produktów.
Program pozwala na rozwijanie produktów wysokiej, jakości, a także zarządzanie nimi oraz dostarczanie ich klientom, korzystając z funkcji prototypowania cyfrowego. Dzięki temu można uzyskać produkt najwyższej, jakości.
Jakie są największe zalety programu?
Autodesk inventor jest typem modelera bryłowego, który można wykorzystać do zamodelowania projektowanego urządzenia, jako modelu 3D. W oparciu o ten model możliwe jest wykonanie rysunków wykonawczych, złożeniowych, poglądowych oraz innych. Autodesk Inventor został zaprojektowany z myślą o pracy z zespołami sięgającymi kilkunastu tysięcy elementów.

Korzyści dla kupujących program.

Klient, który dokonał zakupu jednorazowej licencję z Maintenance Subscription, automatycznie zyskuje dostęp do najświeższych wersji oprogramowania, elastycznego licencjonowania, pomocy technicznej online. Dodatkowo ma możliwość uczestniczenia w licznych kursach elektronicznych, jak również do niektórych usług w chmurze. Bez Maintenance Subscription aktualizacje nie są dostępne.

Program jest zintegrowany z systemem operacyjnym Windows.

Najistotniejsze moduły programu to:
– Moduł do tworzenia części (.ipt)
– Moduł do tworzenia złożeń (.iam)
– Moduł do tworzenia dokumentacji (.idw)

Co ciekawe na początku nazwy poszczególnych wersji oprogramowania pochodziły od znanych amerykańskich modeli samochodów, na przykład Inventor 1 „Mustang” 20.09.1999. Od roku dwa tysiące szóstego poszczególne wersje programu noszą imiona słynnych wynalazców, na przykład Inventor 11 „Faraday” 06.04.2006 czy też Inventor 2011, „Sikorsky”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>